Domov pro seniory Telč Domov pro seniory Telč
Vize Domova pro seniory Telč je poskytovat bezpečné a kvalitní služby v novém domově.

Podmínky pro zabezpečení sociální služby

Materiální, technické a hygienické podmínky pro zabezpečení sociální služby.

Charakteristika zařízení

Domov pro seniory Telč je umístěn v klidové zóně Starého Města mimo dopravní ruch. Jedná se o zařízení menšího typu o maximální kapacitě šedesát lůžek. Uživatelé jsou ubytováni ve dvou přízemních budovách s bezbariérovým přístupem. Během poskytování sociálních služeb panuje pohodová atmosféra a přátelský přístup personálu.

V DpS Telč se nachází celkem 18 pokojů. Z toho jsou:

Pokoj je standardně vybaven – lůžko, noční stolek, židle dle potřeby, stropní světlo, šatní skříň (v dolním bloku je skříň u některých pokojů umístěna na chodbách). Dle potřeby jsou uživatelům zdarma zapůjčeny křesla Softlin komfort, rehabilitační, kompenzační a antidekubitární pomůcky. Po dohodě s poskytovatelem si Uživatel může pokoj vybavit také drobnými vlastními předměty. Uživatelé mají k dispozici bezdrátové signalizační zařízení.

Sociální zařízení – v dolním bloku se nachází koupelna s vanou. V horním bloku sprchový kout s bezbariérovým přístupem. V dolním bloku jsou 4 WC, v horním 4 WC + 1 WC s bezbariérovým přístupem.

Uživatel má možnost uvařit si čaj nebo kávu v rychlovarné konvici. Dále má k dispozici 2 mikrovlnné trouby k ohřevu jídla a 2 ledničky k úschově potravin.

Mimo pokoj a výše uvedené prostory může Uživatel společně s ostatními také: